سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری

پادکست سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری، قسمت اول ؛ بشنوید :
 

پادکست سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری، قسمت دوم ؛ بشنوید :
 

آیفونهای تصویری (video door phone) از انواع سیستم های ارتباطی می باشند که همانند آیفونهای معمولی یا صوتی می توانند ارتباط صوتی بین فرد مراجعه کننده و افراد داخل یک ساختمان را برقرار نمایند. به علاوه آن ها قادر هستند تا تصویر فرد مراجعه کننده را نیز بر روی مانیتور گوشی نصب شده در داخل ساختمان نیز نمایش دهند. در صورت لزوم و در صورت نصب برخی دستگاه های جانبی ( حافظه داخلی ، اتصال مموری ، اتصال ماژول حافظه ) بر روی این مانیتور ها حتی اشخاص می توانند تصاویر افراد مراجعه کننده را با کمک این تجهیزات جانبی ضبط نمایند. آیفونهای تصویری بسته به کیفیت و نوع تصویری که پخش می کنند به دو صورت رنگی وسیاه و سفید در بازار ارائه می شوند .
پادکست سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری، قسمت سوم ؛ بشنوید :
 

 اجزای اصلی لازم برای راه اندازی یک سیستم آیفون تصویری  به صورت زیر می باشد :

۱-  پنل جلوی درب (door panel) (camera)

۲- گوشی یا مانیتور ( monitor)  ( video phone)

۳- منبع تغذیه  (power source )

۴-  قفل در باز کن (door  release)(door switch)

این پنل ها در کنار درب خانه ها؛ شرکت ها؛ کارخانه ها و هر جایی که نیاز است تا ورود افراد به داخل ساختمان با اجازه ی شما باشد قابل نصب می باشد. پنل ها در دو نوع کلی : رنگی و سیاه و سفید وجود دارد .معمولاً نوع رنگی پنل ها را با علامت سه بیضی رنگی که معمولا به رنگهای قرمز ، زرد و آبی می باشد؛ روی پنل مشخص می کنند .
سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری

پادکست سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری، قسمت چهارم ؛ بشنوید :

 

آیفون تصویری هندزفری

مانیتور تصویری هندزفری دارای یکی از ویژه ترین طراحی ها در میان انواع آیفون ها است. این درب باز کن تصویری، بدون گوشی می باشد و تماس صوتی تنها با استفاده از میکروفون و بلند گوی تعبیه شده در آن صورت می گیرد. به این ترتیب نیازی به در دست گیری گوشی برای پاسخ وجود ندارد. برخی از انواع درب باز کن ها دارای صفحه نمایش لمسی هستند که این صفحه عملکرد ساده تری را برای کاربر فراهم می آورد. بعضی از این آیفون ها دارای صفحه تمام لمسی و برخی دیگر دارای کلید های لمسی هستند .این درب بازکن ها بعلت نداشتن گوشی مناسب برای محیط های اداری ،بیمارستانی و انبارها میباشند.
سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری

پادکست سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری، قسمت پنجم ؛ بشنوید :

 

آیفون تصویری با قابلیت بازکردن درب پارکینگ

از دیگر ویژگی های درب باز کن تصویری می توان به قابلیت باز کردن درب پارکینگ با استفاده از مانیتور آیفون تصویری اشاره داشت. این قابلیت ، این امکان را فراهم می آورد که تنها با فشردن یک کلید بر روی مانیتور، درب پارکینگ باز شود.
سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری

پادکست سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری، قسمت ششم ؛ بشنوید :

 

آیفون تصویری با قابلیت نمایش تصاویر از دوربین مداربسته

یکی دیگر از قابلیت های آیفون های تصویری امکان اتصال آن به دوربین مدار بسته می باشد. به این ترتیب که علاوه بر دوربین قرار گرفته به روی پنل ، دوربین مداربسته نصب شده در ساختمان که تصاویر دیگری (مانند تصاویر از ورودی راهرویی دیگر) را ضبط می کند، به مانیتور متصل شده و می توان هر دو تصویر را در داخل ساختمان مشاهده نمود.
پادکست سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری، قسمت هفتم ؛ بشنوید :

 

آیفون تصویری با قابلیت ارتباط داخلی بین واحدها

یکی دیگر از قابلیت های این محصولات، امکان بر قراری ارتباط داخلی بین واحد ها است. به این ترتیب با گرفتن شماره واحد مورد نظر بر روی مانیتور می توان با آن واحد خاص ارتباط برقرار کرد. آیفون هایی که دارای این ویژگی هستند می توانند شماره واحد تماس گیرنده را بر روی مانیتور مقصد نمایش دهند.
سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری

پادکست سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری، قسمت هشتم ؛ بشنوید :

 
آیفون تصویری با قابلیت دایورت کردن تماس

حتی برخی از آیفون های می توانند متصل به خط تلفن نیز باشند. به این ترتیب در صورت برقراری تماس با واحد و عدم پاسخگویی به آن، با اتصال به گوشی تلفن همراه، می تواند به خط تلفن منزل متصل شود تا از آن به عنوان دستگاه تلفن استفاده کند. همچنین می توان شماره تماسی را در آن وارد نمود تا در هنگام ضرورت با استفاده از تلفن همراه به مراجعه کننده پاسخ داده شود. آیفون هایی با قابلیت دایورت کردن تماس نیز وجود دارند، در صورتی که در منزل حضور ندارید و در انتظار بسته پستی مهمی هستید، می توانید تماس های خود را به روی واحدی دیگر دایورت کنید، به این ترتیب واحدی دیگر به جای شما پاسخگوی مراجعه کننده خواهد بود.
پادکست سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری، قسمت نهم ؛ بشنوید :

 
پنل آیفون تصویری کدینگ و کارتخوان

انواع پنل آیفون تصویری برای استفاده در ساختمان هایی با تعداد واحد مشخص قابل استفاده اند، اما پنل کدینگ برای استفاده ساختمان هایی با تعداد واحد بیشتر به کار می روند، به این صورت که به جای شاسی های زنگ بر روی پنل، عدد های ۰ تا ۹ قرار گرفته اند و برای هر واحد شماره مشخصی تعریف شده است. با گرفتن شماره واحد مورد نظر، می توان با آن واحد تماس برقرار کرد. یکی دیگر از ویژگی های جالب این محصولات، پنل کارت خوان آیفون تصویری می باشد، این پنل قادر است تنها با به کار گیری یک کارت RFID درب ساختمان را باز کند.
سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری

پادکست سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری، قسمت دهم ؛ بشنوید :

 

 
آیفون تصویری KOCOM کره جنوبی

آیفون تصویری kocom که به جرات می توان گفت بهترین مارک آیفون تصویری موجود در بازار است و محصول کشور کره جنوبی می باشد ، این در حالی است که اکثر برند های موجود در بازار از کشور چین وارد می شوند. درب بازکن kocom کره بهترین برند در بازار تولید درب بازکن تصویری است که دارای کیفیت تصویر و شفافیت بسیار بالایی است و در مقایسه با دیگر درب بازکن های تصویری ، دارای وضوح تصویر بیشتری است . علاوه بر کیفیت خوب این آیفون ها، می توان به با دوام بودن آن نیز اشاره کرد. درب بازکن تصویری kocom با طراحی زیبا این امکان را به مشتریان خود میدهد که مانیتورها و پنل های خود را با هر سلیقه ای به آنها ارائه دهد .
پادکست سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری، قسمت یازدهم ؛ بشنوید :

 

چند مزیت مهم :

* – امکان ضبط تصاویر ثابت و ضبط تصویر از روی فیلم

* – امکان ارتباط با واحدهای داخلی ( از چهار طبقه به بالا در مجتمع های مسکونی )

* – قابل اتصال به تلفن نگهبانی ( بصورت تماس دوطرفه )

* – قابل اتصال به سیستم هوشمند سازی ساختمان ( روشنائی ، پرده ، گاز )

* – دارای ضبط ویدئوئی دیجیتال

* – قابلیت اتصال به دوربین های تا دو درب

* – امکان بازکردن درب با ریموت کنترل

* – قابلیت شناسائی افراد غریبه

* – صرفه جوئی بهینه در مصرف انرژی برق

* – دارای آلبوم دیجیتال ، تقویم و اسکرین سیور

* – قابلیت اتصال مموری تا ۳۲ گیگ

* – مونیتورینگ ( نظارت ) دوربین در لابی

* – قابلیت بازکردن جک های درب های پارکینگ

* – قابلیت انتخاب ملودی از ۵ تا ۱۸ ملودی و ۲۴ پلی ملودی

* – دکمه های کلیدی با عملکرد فوق العاده

* – لمسی بودن صفحه و نمایش OSD روی پنل

* – قابل استفاده با جریان برق AC و DC

* – دارای صفحه نمایش از  ۷ اینچ تا ۱۵ اینچ

* – قابل نصب برای خانه های تک واحدی، مجتمع های مسکونی دارای چند آپارتمان و سیستم ویلایی  (تا ۴۵۰ واحد)

پادکست سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری، قسمت دوازدهم ؛ بشنوید :

 

قسمت های اصلی پنلها :

بدنه ی فلزی : معمولا از جنس آلومینیوم آلیاژی ساخته شده است  ،  دوربین : که از نوع  CCD یا  CMOS می باشد وظیفه ی دریافت تصویر اشخاص را بر عهده دارد و شامل دو نوع رنگی و سیاه و سفید می باشد. لنز این دوربین ها ثابت بوده و فقط با  جابجایی پنلها زاویه دید آن را می توان تغییر داد ،  شیشه محافظ لنز دوربین   ، LED های مادون قرمز : که دوربین را قادر می سازد تا تصویر اشخاص را در تاریکی مطلق روئیت کند  ، بلندگوی پخش صدا
( SPEAKER ) ، میکروفن برای دریافت و تبادل صدا( MICROPHON E) ، شستی زنگ که وابسته به تعداد واحدها متغیر می باشد ،  اتصال ۱۲ ولت DC

سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری

معمولآ بهتر است ارتفاع نصب دوربین ۱۴۵ سانتی متری بالاتر از سطح زمین باشد .زاویه عمودی دید دوربین حدود ۵۵ درجه و زاویه افقی دید دوربین حدود ۶۸ درجه می باشد.

سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری

مشخصات فنی پنل ها :

ولتاژ کار ۱۲ ولت DC ۱۶ میلی آمپر ، امپدانس تصویر ۳۰۰ اهم  ، اندازه CCD برای پنل های رنگی ۴/۱  اینچ و پنل های سیاه سفید ۳ / ۱ اینچ ، حداقل روشنائی لازم برا دید در۳۰ سانتی متری دوربین برای سیاه و سفید۱/۰ لوکس و برای رنگی ۳ لوکس است ،رطوبت مجاز کمتر از % ۹۰

سیستم های ارتباطی آیفون های تصویری

 

درباره‌ی مهندس حیدری پشتیبان لاین استور

همچنین ببینید

ویژگیهای پنل آیفون تصویری کدینگ و کارتخوان تابا TVP-1800 نقره ای

ویژگیهای پنل آیفون تصویری کدینگ و کارتخوان تابا TVP-1800 نقره ای سلام و درود فراوان …

۵ نظر

  1. سلام و عرض ادب اطلاغات سایت آبقون تصویری سما عالیه . و خرید آیفون تصویری کوماکس را داشتم واقعا عالیییییییییییی بود .سپاسگزارم

    • مهندس حیدری پشتیبان

      با سلام خدمت شما دوست گرامی
      سپاس از خرید شما با تیم آیفون تصویری همراه باشید و هرگونه سوال و پیشنهادات خودتون را به ما اطلاع دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *