انواع آیفون های تصویری

آیفون های تصویری را از نظر کارکرد به صورت کلی میتوان به صورت دیجیتالی و آنالوگ تقسیم بندی کرد :

 
آیفون های تصویری آنالوگ

آیفون های تصویری آنالوگ:

آیفون‌های تصویری آنالوگ به آیفون هایی میگویند که در بیشتر آپارتمان های کوچک در گذشته استفاده میشد و قبل از آیفون های تصویری دیجیتال به بازار آمده. در این نوع آیفون تصویری روی نمای بیرونی ساختمان پنلی قرار میگرد  که در آن به ازای هر واحد آپارتمان دکمه‌ای قرار گرفته شده که  فرد مراجعه کننده به هر واحد باید دکمه‌ی مربوط به آن واحد را فشار دهد تا تصویر و صدای او از طریق میکروفون و دوربین به نمایش‌گر داخل واحد ارسال شود.

 

معایب آیفون های تصویری آنالوگ :

استفاده از آیفون تصویری آنالوگ در آپارتمان‌ها و مجتمع‌های بزرگ  که معمولا بیش از ۲۰ واحد دارند به احتمال زیاد باعث بروز مشکلاتی خواهد شد این مشکلات میتواند مانند تدااخل زنگ‌های مربوط به واحدهای مختلف، زنگ نخوردن آیفون یک واحد، تداخل تصویر و … می‌شود. علاوه بر این مشکلات آیفون های تصویری آنالوگ امکاناتی را ندارد که برای آپارتمان های پرجمعیت بخواهدارائه بدهد ما پیشنهاد میکنیم که از آیفون های تصویری دیجیتال استفاده نمایید.

آیفون های تصویری دیجیتال:

آیفون های  تصویری دیجیتال نیز همانند ایفون های  تصویری آنالوگ دارای یک پنل در قسمت ورودی ساختمان هستند. اما تفاوت پنل آیفون های دیجیتال با  پنل آیفونهای  تصویری آنالوگ در این است که روی این پنل دیگر به ازای هر واحد یک دکمه در نظر گرفته نشده است.

آیفون های تصویری دیجیتال

پنلی را تصور کنید که روی آن ۲۰ یا بیشتر از ۲۰ دکمه قرار گرفته باشد، قطعاً در صورت مواجه شدن با این تعداد دکمه‌، زمان زیادی لازم است تا دکمه‌ی مربوط به واحد مدنظر را پیدا کند و گذشته از این تا مقدار بسیار زیادی احتمال اشتباه زدن یک دکمه و زنگ خوردن واحدهای دیگر بیشتر می‌شود.

 

مشاهده مطالب بیشتر : آیفون تصویری هوشمند چیست ؟

برای حل این مشکل روی این پنل از ۹ دکمه‌ی اصلی، که از ۰ تا ۹ نام‌گذاری شده‌اند، استفاده و به هر واحد نیز یک کد اختصاص داده شده است. فرد مراجعه کننده تنها کافی است تا کد مربوط به واحد مورد نظر خود را با استفاده از این دکمه‌ها وارد کند تا تصویر و صدای او به دستگاه داخل واحد مربوطه ارسال شود.

درباره‌ی مهندس حیدری پشتیبان لاین استور

همچنین ببینید

ویژگیهای پنل آیفون تصویری کدینگ تابا TVP-1800

ویژگیهای پنل آیفون تصویری کدینگ تابا TVP-1800 سلام و درود فراوان به همراهان عزیز و …