آموزش اتصال لامپ درب منزل به آیفون تصویری

پادکست آموزش اتصال لامپ درب منزل به آیفون تصویری ، قسمت اول ؛ بشنوید :

اگر گوشی تک واحدی دارید، فقط کافیست از ۱-۲-۳-۴ پنل به ۱-۲-۳-۴ گوشی، پیچ D یا B که برای زنگ استفاده میشود سیمها را متصل کنید.

این مدار را میتوان برای تمام آیفونهای صوتی و تصویری اجرا کرد فقط باید بدانیم پایه منفی در آیفون مورد نظرمان کدام پایه است.

اتصال لامپ درب منزل به آیفون تصویری

اگر نمیدانید با اهمتر براحتی قابل شناسایی است. بدین صورت که اهمتر را بر روی ac ولت قرا داده و یک سر پیکاپ را به سیم زنگ وصل میکنیم اکنون زنگ را فشار داده و نگه میداریم. سر دیگر پیکاپ را به پایه های دیگر اتصال میدهیم هر کجا که ولتاژ نمایش داد سیم زنگ + و پیچ دیگر منفی ولتاژ است.

پادکست آموزش اتصال لامپ درب منزل به آیفون تصویری ، قسمت دوم ؛ بشنوید :

” کاربرد هر پیچ را بدانید “

 

ترمینال یا پیچ ۱ جهت انتقال صدا از پنل به گوشی

ترمینال یا پیچ ۲ جهت منتقل کردن صدا از گوشی به پنل

ترمینال یا پیچ ۳ منفی است

ترمینال یا پیچ ۴ برگشت قفل است

ترمینال D , B جهت زنگ واحد استفاده می شود.

اگر میخواهید لامپی را همزمان با فشردن زنگ روشن کنید، به یک رله احتیاج دارید و چون ولتاژ کاری آیفون ۱۲ ولت متناوب است پس باید محدوده کاری رله ۱۲ ولت متناوب باشد. دراینجا جریان لازم ۷ آمپر کافیست.

پادکست آموزش اتصال لامپ درب منزل به آیفون تصویری ، قسمت سوم ؛ بشنوید :

با یک رله میتوانیم مادامی که شستی زنگ فشار داده میشه لامپی را روشن کنید؛ اما اگر میخواهید با فشردن شستی لامپ برای مدت زمان بیشتری روشن بماند به یک تایمر احتیاج دارید. تایمر آیفون (مانند تایمر راه پله ساختمان) باید با ولتاژ ۲۲۰ ولت کار کند.

همچنین اگر بخواهید چراغ ما دائم روشن نباشد و چشمک زن شود به یک فلاشر ۲۲۰ ولت تک کانال احتیاج دارید.

با فشردن زنگ لامپی در منزل برای حداقل ۳۰ ثانیه بصورت چشمک زن فعال میشود که فرد ناشنوای در منزل بتواند درب را برای ما باز کند.

پادکست آموزش اتصال لامپ درب منزل به آیفون تصویری ، قسمت چهارم ؛ بشنوید :

” برای این کار وسائل زیر مورد نیاز است “

آموزش اتصال لامپ درب منزل به آیفون

یک عدد رله ۱۲ ولت متناوب ۷ آمپر

یک عدد تایمر قطع و وصل ۲۲۰ ولت با تاخیر حداقل ۳۰ ثانیه

یک عدد فلاشر ۲۲۰ ولت تک کانال

یک عدد لامپ

پادکست آموزش اتصال لامپ درب منزل به آیفون تصویری ، قسمت پنجم ؛ بشنوید :

” معرفی قطعات مصرفی “

 

رله در حالت عادی ۵ پایه دارد. ۲ پایه برای تحریک بوبین (که ولتاژ تحریک ۱۲ ولت متناوب می باشد) و ۳ پایه بنام com , NO , NC

همیشه در حالت عادی پایه com به NC اتصال دارد و به محض تحریک بوبین com به NO اتصال پیدا کرده و از NC قطع میشود.

 تایمر ۲۲۰ ولت وسیله ای الکترونیکی است که شامل رله و مدار واسطی است برای شمارش زمان که به محض فعال شدن (با اعمال ولتاژ ۲۲۰۰ انجام میشود) مدار واسط بوبین رله داخلی را تحریک نموده و تا زمانی که زمان تنظیم شده به پایان برسد این تحریک ادامه دارد.

پادکست آموزش اتصال لامپ درب منزل به آیفون تصویری ، قسمت ششم ؛ بشنوید :

معرفی ها :

تایمر تک زمانه ۳ و یا ۴ ورودی و خروجی دارد که در مدل ۲۲۰ ولت معروف به ۳ پیچ N برای نول مشترک I ولتاژ ورودی و O ولتاژ خروجی میباشد و در مدل ۴ پیچ دو پیچ برای نول و ولتاژ ورودی و ۲ پیچ برای نول و ولتاژ خروجی میباشد.

در تایمر ها معمولا پیچ تنظیم زمان بر روی قطعه وجود دارد که یا بصورت پیچ ولومی و یا بصورت کنتاکتهای ثابت هستند که میتوان زمان قطع را تنظیم کرد.

فلاشر قطعه ای است مانند تایمر؛ با این تفاوت که در بازه زمانی مشخصی رله داخلی را قطع و وصل میکند و این پروسه تا زمانی که ورودی داشته باشیم تکرار میگردد. در این جا فلاشر ما ۲۲۰ ولت است که com برای نول مشترک in برای ولتاژ ورودی و outt برای ولتاژ خروجی است.

پادکست آموزش اتصال لامپ درب منزل به آیفون تصویری ، قسمت هفتم ؛ بشنوید :

” کارکرد مدار “

 

پیچ ۳ گوشی منفی است و پیچ B هم ولتاژ ۱۲ ولت را هر زمان که کسی شستی زنگ پنل را فشار دهد برای بصدا درآمدن زنگ گوشی از پنل ارسال میکند.

کافیست ما از این دو پایه برای تحریک بوبین رله استفاده کنیم فاز ۲۲۰ ولت را هم به com وصل میکنیم و از NO رله هم به ورودی تایمر میدهیم نول را هم به تایمر میدهیم که تایمر فعال شود.

آموزش اتصال لامپ درب منزل

اکنون خروجی تایمر را به ورودی فلاشر وصل کرده و خروجی فلاشر را به سر لامپ میبریم، به سر دیگر لامپ هم نول را اتصال میدهیم.

هر موقع زنگ آیفون فشار داده شود رله هم فعال شده و تایمر را فعال میکند. تایمر دیگر با رله کاری ندارد و تا زمانی که برایش مشخص کردیم در حالت اتصال می ماند و در همین زمان فلاشر ما را به کار می اندازد و فلاشر هم با قطع و وصل ولتاژ باعث روشن و خاموش شدن لامپ میشود که به اصطلاح به حالت چشمک زن میباشد.

مشاهده مطالب بیشتر : ترفند تبدیل آیفون صوتی به تصویری و انتخاب یک برند جایگزین

درباره‌ی مهندس حیدری پشتیبان لاین استور

همچنین ببینید

ویژگیهای پنل آیفون تصویری کدینگ تابا TVP-1800

ویژگیهای پنل آیفون تصویری کدینگ تابا TVP-1800 سلام و درود فراوان به همراهان عزیز و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *